Drewniane elementy wykończeniowe – np. drewniane podłogi – od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Są ponadczasowe, bardzo stylowe i niezwykle uniwersalne. Od czasu, gdy zakrólował u nas styl skandynawski, wielu inwestorów szuka rozwiązań z wykorzystaniem drewna… lub materiałów drewnopodobnych. W przypadku blatów kuchennych większym zainteresowaniem od blatów drewnianych cieszą się blaty drewnopodobne – przede wszystkim te wykonane z laminatu. Czym wyróżniają się takie blaty? Jaki blat wybrać – drewniany czy drewnopodobny z płyty HPL?

Stylowe blaty kuchenne drewnopodobne i z drewna

Blaty kuchenne drewnopodobne, jak i blaty drewniane są niezwykle stylowym elementem kuchni. Znakomicie komponują się z białymi frontami, które w ekspresowym tempie wkradły się do naszych kuchni wraz ze stylem skandynawskim. Doskonale pasują również do wszelkich odcieni szarości, a także innych kolorów, takich jak butelkowa zieleń czy kolor brudno-niebieski. Oczywiście odpowiednio dobrany blat drewniany będzie dobrze komponował się z większości barw, a uzyskany efekt zadowoli najbardziej wymagających inwestorów.

Dlaczego blaty kuchenne drewnopodobne HPL są lepszym wyborem od blatów drewnianych?

Blaty drewniane – chociaż piękne i niewychodzące z mody – wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ponieważ drewno nie jest odporne na wilgoć, blat taki powinien być systematycznie impregnowany. Koniecznym jest również utrzymywanie go w nienagannej czystości – drewno szybko ulega przebarwieniom. Czyszczenie go możliwe jest wyłącznie z wykorzystaniem wilgotnej i bardzo dobrze odciśniętej ściereczki. Blat taki należy także bezwzględnie chronić przed wysokimi temperaturami.

Blaty kuchenne drewnopodobne HPL są w tym aspekcie totalnym przeciwieństwem – odporne na wilgoć i działanie wysokich temperatur, odporne na działanie środków czyszczących, odporne na przebarwienia i odporne na uszkodzenia mechaniczne mają ogromną przewagę nad blatami z drewna.

Blaty kuchenne drewnopodobne HPL – imitacja dowolnego rodzaju drewna

Drewnopodobne blaty kuchenne robocze HPL wykonujemy z wysokiej jakości laminatu. Dzięki zastosowaniu wierzchniej warstwy dekoracyjnej, która odwzorowuje nie tylko kolor, ale i fakturę drewna, możemy uzyskać dowolny efekt. Blaty kuchenne drewnopodobne mogą więc bezbłędnie imitować dowolny rodzaj drewna, z powodzeniem zastępując blaty z drewna. Zastosowanie blatu imitującego drewno z laminatu HPL daje nam jeszcze jedną przewagę – możliwość wykonania dużego arkusza blatu eliminuje konieczność łączenia kilku elementów blatu, co przekłada się na jeszcze ciekawszy efekt.

Blaty kuchenne drewnopodobne HPL to najlepszy przykład, że imitacja naturalnego materiału może być lepszym rozwiązaniem od wykorzystania materiału „w oryginale”.